browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

IIP budget…

Posted by on March 6, 2018

As part of the Investors in Pupils award, Year 2 have been using and applying their skills of adding numbers using the column method. They have calculated how much it will cost each child to learn in a lesson. The average cost of resources such as a whiteboard pen, rubber, pencil, book etc would be around £8.84.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *